T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ADIYAMAN / MERKEZ - Şehit Necati Sayın Anadolu İmam Hatip Lisesi

Haberler

Ara

Okulumuz 2019-2020 Eğitim öğretim yılı İmam Hatip Liseleri arası Bölge Güreş Müsabakalarına 9 öğrenci ile katılmıştır. Bingöl'de yapılan bölge müsabakalarında 1 birincilik, 4 ikincilik olmak üzere 5 madalya alınmıştır. Adıyaman takım olarak Nisan ayında İstanbul'da yapılacak İmam Hatip Lisesleri arası Türkiye Şampiyonasına 17 öğrenci ile katılmaya hak kazanmıştır. Okulumuz 5 öğrenci ile Şampiyonaya katılılacaktır. Yarışmalarda emeği geçen Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenimiz Abdulkadir DÖNMEZ ve Katılımcı öğrecilerimizi kutlar,  Nisan ayında yapılacak Türkiye Şampiyonasında kendilerine başarılar dileriz. 

Kas

Okulumuzda imam hatip şuuru ve Celalettin Ökten konulu konferans gerçekleştirildi. Bu bağlamda imam hatiplerin kuruluşu ve gelişimi; imam hatiplerin gelişimi sürecindeki engeller; Celalettin ÖKTEN hocanın imam hatipler bağlamındaki rölü öğrencilere anlatıldı. Etkinliği emeği geçen Sait İNAN ve Ramazan TEKBAŞ hocalarımıza şükranlarımızı sunarız

Kas

Okulda öğrencilerin cep telefonu kullanımı sorununa ilişkin öğretmenleriz tarafından beyin fırtınası gerçekleştirldi.  Okul müdürü İsmail ERGÜN'ün de katıldığı toplantıda görüş alışverişinde bulunuldu. Öğrencilerin eğitim/öğretim ortamında fotoğraf, video çekebilen ve internete bağlanabilen telefonları getirmemeleri, okul içinde kapalı olmak şartı ile sadece tuşlu telefonlara izin verilmesi ağırlıklı görüş olarak benimsendi. Bu kapsamda uygulamanın yapılması, öğrenci ve velilerin bilgilendirilmesi kararlaştırıldı.   

Kas

Okulumuzda Mevlid-i Nebi programı gerçekleştirldi. Okulumuz öğretmeni Hatice AKGÜN YALÇIN ve bir grup öğrencinin katkılarıyla gerçekleştirilen program okulumuzun çok amaçlı salonunda gerçekleştirildi. Etkinlikte öğrencilerimiz tarafından Kuran-i Kerim, ilahiler ve mevlüt okundu. Etkinliğe katılan öğretmen ve öğrencilerimize lokum ikramında bulunuldu. Etkinlikte emeği geçen Hatice AKGÜN YALÇIN hacamıza ve öğrencilerimize şükranlarımızı sunar, etkinliğin Hz. Peygamberi daha iyi anlamamıza vesile olmasını temenni ederiz. 

Kas

Okulumuzun öğrenci koçluk sistemi esalarının belirlenmesi ve uygulama birliğinin sağlanması amacıyla yapılan toplantıya Okul yönetimi, Rehberlik servisi ve öğretmenlerimiz katıldı. Toplantıda her şube seviyesinde  en az beş öğrenciye bir öğretmenin koçluk yapması kararlaştırıldı. Bu bağlamda öğrencinin devam/devamsızlığının takibi; akademik ve ahlaki gelişiminin iki aylık peryotlarla izlenmesi ve değerlendirilmesi uygun görülmüştür.   

Kas

Bir grup öğrencimiz öğretmenleri eşliğinde Adıyaman'ın tarihi camilerini gezerek camiler hakkında bilgi aldılar. Öğle namazını camide eda eden öğrencilerimize namaz sonrasında hayırseverler tarafından pilav ikram edildi. 

Kas

Adıyaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü görevlileri tarafından okulumuz öğrencilerine Gıda Güvenirliği, Gıda Kayıpları ve Gıda İsrafı konusunda bilgi verildi. 

Kas

Okula geç gelen veya okula geldiği halde derse girmeyen, geç giren, geç girmeyi alışkanlık haline getirerek devamsızlık yapan öğrencilerin velilerine mesaj veya telefonla bilgi verilir. 

Kas

ÖĞRENCİLERİMİZDEN LOKUM VE HADİS DAĞITIMI

"Mevlit Kandiliniz Mübarek Olsun"

Okulumuz Şehit Necati Sayın Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Mevlid Kandili dolayısıyla tüm sınıflarımızı gezerek öğrenci ve öğretmenlerimize Hadis-i Şerif yazılı lokum ikram ettiler.

Amaçlarının Hz Muhammed'in güzel ahlakını ve hadisleri evlerine götürüp ev sakinleriyle de paylaşmak olduğunu belirten Meslek dersi öğretmenimiz Hatice AKGÜN YALÇIN, "Mevlit haftası dolayısıyla okulumuz öğrencilerine ve öğretmenlerine hadis ve lokum dağıtıyoruz. İçerisinde Hz. Muhammed'in (sav) hadislerinin bulunduğu ikramlarda bulunuyoruz bunları evlerine götürüp ev halkıyla paylaşmalarını arzu ediyoruz. Bu maksatla bir birliktelik diliyoruz inşallah maksadına ulaşır tekrar herkesin kandilini kutluyoruz." dedi

İkramlarda bulunan öğrenciler ise okullarının bu ikramlarını dağıtmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdiler.

Emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyoruz.

Kas

Okulumuzun elektrik düğmelerinin altına enerji tasarrufu sağlamak amacıyla "LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR" uyarı yazısı yapıştırıldı. Ayrıca "LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR", "ENERJİNİ BOŞA HARCAMA" yazılı broşürler bayrak töreni öncesi öğrencilere gösterildi. Okul Müdürümüz İsmail ERGÜN enerji tasarrufu konusunda öğrencileri bilgilendirdi.